Sprawdzian z treści pan tadeusz

Pobierz

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Pan Tadeusz to pożegnanie z przemijającym światem szlacheckim.. 89 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do .. "PAN TADEUSZ" - SPRAWDZIAN Z TREŚCI LEKTURY.. zimorodek 5 lat temu.. Poniżej znajdują się cytaty z Pana Tadeusza.. To spisana trzynastozgłoskowcem, zawarta w dwunastu księgach opowieść o szlachcie polskiej początku XIX wieku.. Czy ktoś posiada karty pracy z "Pana Tadeusza", w której są m.in. cytaty i trzeba napisać, kto co powiedział itd.Celem konkursu jest motywowanie ucznia do pogłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie czytania książek oraz rozbudzanie pasji i nawyków kształtowania aktywności czytelniczej młodego człowieka, pogłębianie znajomości treści "Pana Tadeusza".. Jeśli chcesz poznać odpowiedzi przejdź na kursy.język-polski.pl i zapisz się na kurs z "Pana Tadeusza" Księga I Gospodarstwo.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Opis testu.. /Wojski/ Po ilu latach wraca do Soplicowa Pan Tadeusz?. Podaj przykłady trzech koncertów opisanych w "Panu Tadeuszu".. Czytelnicy i krytycy odnieśli się do Pana Tadeusza z dużą nieufnością, nie zrozumieli wielkości dzieła.Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. 5.1. Podaj przyczyny powstania epopei Pan Tadeusz.. Dobry wynik, ale jeśli na sprawdzianie chcesz dostać 5, to spróbuj sobie nieco powtórzyć fakty związane z lekturą.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

Pan Tadeusz - test z treści.

Napisz, z jakimi sytuacjami z akcji utworu kojarzysz przytoczone fragmenty.. a)17 b)18 c)19 d)20 ; W jakim celu zebrała się szlachta u Sędziego?. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. (0 - 3) .SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI PANA TADEUSZA.. Czas trwania : 45 minut .. Gatunki literackie w "Panu Tadeuszu".. Udało Ci się odpowiedzieć na więcej niż połowę pytań!. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówTwój wynik: 16/30Całkiem dobrze - czwórka!. Po dwunastej księdze jest Epilog (131 wersów) omówiony już z grubsza w .Pan Tadeusz - test wiedzy.. Pan Tadeusz - pytania do lektury.Plik Pan Tadeusz treść.docx na koncie użytkownika Ever01 • folder Sprawdziany • Data dodania: 18 kwi 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pan Tadeusz - test z problematyki.. Wyślij zgłoszenie.. Utwór nie został odebrany od razu jako wielkie dzieło.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Pytanie: 1/14 Poprawne odpowiedzi: 0/14.. Każda księga jest odpowiednikiem rozdziału w powieści, każda ma też inną długość liczoną w wersach (łącznie jest ich 9777).. Inne tryby testu.. Do kogo w pierwszych wersach zwraca się narrator?.

Zawiera nieodpowiednie treści?

Cel główny: Uczeń potrafi: - wykorzystać wcześniej zdobyte wiadomości o lekturze w sprawdzianie ( informacje ogólne, treść utworu ) Cele operacyjne: Uczeń potrafi:-znaleźć w tekście lektury odpowiedni fragment i wykorzystać go w teście - poprawnie analizować polecenia - rozwiązywać test wyboru - rozpoznawać cytaty z lektury .Pan Tadeusz - test z treści.. Kto wita Tadeusza po przyjeździe do Soplicowa w ks. I ?. a)franciszkanin, b)dominikanin,Pan Tadeusz sprawdzian kompetencji z zakresu kształcenia literackiego, .. /Sędzia/Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.Konspekt lekcji - kl. II Gimnazjum Czas: 45 min.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wyjaśnienie, dlaczego w inwokacji Mickiewicz pisze "Litwo, ojczyzno moja", skoro utwór dotyczy Polski.. Każdą z nich krótko opisz.Jak dobrze znasz lekturę pt.: ,,Pan Tadeusz"?.

Pytania zawarte w teście.84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Do najważniejszych wątków fabularnych Pana Tadeusza zalicza się spór o zamek Horeszków, historię Stolnika i Jacka Soplicy, relację Tadeusza i Zosi, a także wątek niepodległościowy, związany z wojnami .. Rozwiąż test.. Mickiewicz, opisując mieszkańców Soplicowa, wiedział, że już kilka lat później ich życie będzie wyglądać zupełnie inaczej: upadną nadzieje związane z Napoleonem, większość patriotów będzie musiała emigrować, sporo majątków szlacheckich popadnie w ruinę, a .Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Zagadnienia - sprawdzian z lektury "Pan Tadeusz" 1.. Epopeja składa się z dwunastu ksiąg pisanych wierszem 13-zgłoskowym (13 sylab w kazdym wersie).. do swojej muzy.. Skomentuj.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania mogą zadać na sprawdzianie z "Pana Tadeusza"?Pytania z treści "Pana Tadeusza" mogą też pomóc w lepszym przygotowaniu się do sprawdzianu.. Z ilu ksiąg składa się ,, Pan Tadeusz''?Budowa i treść "Pana Tadeusza"..

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Test ze znajomości treści lektury "Pan Tadeusz" Bożena Dudzińska >>Twoja opinia<< Ile lat miał Tadeusz?

Data, okoliczności i cel powstania utworu.. /10/ Kto wygłasza przemowę o grzeczności podczas kolacji w zamku Horeszków?. Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. a)dożynki, b)polowanie, c)sądy graniczne, d)zaręczyny.. 89 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Do jakiego zakonu należał ks. Robak?. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. Portret szlachty; pozytywne i negatywne cechy szlachty.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Pan Tadeusz jest najsłynniejszym dziełem Adama Mickiewicza.. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Test z lektury szkolnej Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. - konkurs czytelniczy Izabela Brzezińska, Ewa Gutkowska-Żak, J "Młoda Polska" Beata Składowska "Orle gniazdo" - sprawdzian z języka polskiego dla klasy V Krystyna Prokopowicz "Pan Tadeusz" - test z rozumienia czytanych treści .Pan Tadeusz sprawdzian kompetencji z zakresu kształcenia literackiego, znajomo .c)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.Pan Tadeusz powstawał w Paryżu w latach , wydany został w roku 1834.. Udostępnij.. do Matki Boskiej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt