Lalka sprawdzian z treści lektury

Pobierz

Lalka - Lektury - Język polski, liceum dla Klasa II Liceum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Lalka to przede wszystkim powieść: realistyczna obyczajowa historyczna psychologiczna: 26.. Udostępnij.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Placebo powstało przypadkowo.. tom i: rozdziaŁ pierwszy: jak wyglĄda firma j.mincel i s. wokulski przez szkŁo butelek?. Skomentuj.. W początkach roku 1878, kiedy świat polityczny zajmował się pokojem san-stefańskim, wyborem nowego papieża albo szansami europejskiej wojny, warszawscy kupcy tudzież inteligencja pewnej okolicy Krakowskiego Przedmieścia niemniej gorąco interesowała się przyszłością galanteryjnego .Twój wynik: 15/25 Całkiem nieźle!. Wokół niego kręci się akcja utworu, zbudowana według techniki "nawarstwiania motywów".Lalka pytania szczegółowe z lektury B. Prusa dobra na sprawdzianPlan wydarzeń Tom I.. Lalka to powieść o kompozycji: otwartej ramowej zamkniętej .. "Lalka" Bolesława Prusa - sprawdzian ze znajomości lektury GRUPA 1 1.. Szukaj.. Dlaczego Wokulski przerwał naukę w Szkole Głównej?. Czwórka!. ponieważ brał udział w powstaniu styczniowym.. powieŚĆ.. Francuski farmaceuta Emil Coue, chcąc pozbyć się natrętnego klienta, dał mu pigułki z cukrem.. Witam ;) Mam do rozwiązania test ze znajomości Lalki, mam problem z 6 pyt, a pozostałe chciałam sprawdzić czy są dobrze ;) Byłabym wdzięczna 1) Samobójstwo na Wegrzech popełnił : Katz 2) Licytowano ją : kamienicę Łęckich 3) Przedmiotem sporu Wokulskiego z Krzeszowskim była : 4) Wolał przebywać w obserwatorium niż w salonach : 5) Stan cywilny Kazi Wąsowskiej .Plik Lalka kartkówka z treści.docx na koncie użytkownika Ever01 • folder Sprawdziany • Data dodania: 18 kwi 2015Test sprawdzający znajomość lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn" - klasa III..

Przygotuj się do sprawdzianu.

Kogo z rodziny Wokulskiego znała prezesowa Zasławska?. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym .Sprawdzian znajomości lektury "Lalka" B. PrusaSprawdzian znajomości lektury "Lalka" B. Prusa.. Najpierw powieść ukazywała się na łamach "Kuriera Codziennego" w latach 1887- 1889. w 1890 roku opublikowano pierwsze wydanie książkowe.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Plik TEST ZE ZNAJOMOŚCI LALKI.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W przypadku lektury Lalka test wiedzy może stanowić wyzwanie nawet dla czytelników, którym się wydaje, że dobrze powieść pamiętają.. test > Lalka.. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: Lalka.. "Lalka" została napisana w najlepszym okresie twórczości Bolesława Prusa.. Z kim ożenił się Stanisław Wokulski?. a. Agnieszka b. Dominika c. Wiktoria 6) Jak miała na imię ulubiona lalka Kasi?. ponieważ rozpoczął pracę w sklepie Jana Mincla.. Lektury 5 lat temu.. Jest ona bowiem przesycona bogactwem szczegółów, opisów i treści, komponujących się wspólnie w fascynujący kolaż złożony z wielu fragmentów - od historycznego tła począwszy, na .Bolesław Prus Lalka Tom I I..

Rozwiąż Test "Lalka" ze znajomości lektury Bolesława Prusa.

Pytania te pozwalają sprawdzić wiedzę i zrozumienie tekstu po przeczytaniu lektury, co znacząco pomaga w przygotowaniu się na sprawdzian.. Kim był baron Dalski?. Pytanie 1 /10.. Gdzie i kiedy toczy się akcja utworu?. ponieważ zakochał się w Łęckiej.. Jaką kobietą zainteresował się Wokulski po rozstaniu z Izabelą?. w 1878/9 w Warszawie w 1900 w Warszawie w 1879 w Krakowie w 1878 we Lwowie.. Podkreśl właściwą odpowiedź.. Jak wygląda firma J. Mincel i S. Wokulski przez szkło butelek?. 272 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pytanie: 1/20 Poprawne odpowiedzi: 0/20.Poćwicz przed sprawdzianem i zobacz na jaką ocenę masz szansę!. Mimo że powieść cieszyła się zainteresowaniem, to ranga tego dzieła nie została przez ówczesnych dostrzeżona i doceniona.. Potem ożenił się z Małgorzatą Minclową (wdową po właścicielu sklepu), został wdowcem i wyjechał do Turcji, gdzie powiększa majątek.Lalka to najsłynniejsza powieść Bolesława Prusa, pierwotnie ukazywała się na łamach "Kuriera Codziennego", po raz pierwszy została wydana w 1890 roku.. Głównym bohaterem powieści jest Stanisław Wokulski, bogaty warszawski kupiec, filantrop, nieszczęśliwie zakochany w arystokratce, Izabeli Łęckiej.test - Lalka ..

Poćwicz przed sprawdzianem i zobacz na jaką ocenę masz szansę!

6.Lalka - test wiedzy.. Najładniejszy prezent, który dostała Lisa na swoje siódme urodziny to: a) piesek b) pokoik c) lalka 8. .. Założyły ją dzieci z Bullerbyn: a) .O autorze.. Czytelnicy z uwagą śledzili losy Wokulskiego (o czym świadczyć mogą liczne listy adresowane do wydawcy czasopisma z zapytaniem o znaczenie tytułu).. Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Elementy świata przedstawionego Czas akcji Czas bliżej nieokreślony, ale w noweli pojawia się wiele faktów potwierdzających wiek XIX, m.in: • katarynki - bardzo popularne w tym czasie, w małych miasteczkach podczas odpustów i jarmarków; kojarzą się z krajobrazem XIX-wiecznych miast, szczególnie z Warszawą; • Helena Modrzejewska - pan Tomasz, w zakładzie znanego .Katarynka - test wiedzy.. Tytuł powieści Bolesława Prusa nawiązuje do: Izabeli Łęckiej procesu o lalkę lalki, której przypatrywał się Rzecki sklepu Wokulskiego, w którym sprzedawano m. in.. rozdziaŁdrugi: rzĄdy starego subiekta: rozdziaŁ trzeci: pamiĘtnik starego subiekta: rozdziaŁ czwarty: powrÓt: rozdziaŁpiĄty: demokratyzacja pana i marzenia panny z towarzystwa: rozdziaŁ szÓsty:Bolesław Prus - Lalka - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury, streszczenie, problematyka..

Niektóre z nich mogą trafić Ci się na sprawdzianie z "Lalki".Lektury Lalka / Lalka.

a. Klementynka b. Małgosia c. Ewcia 7) Antolka, która pojawia się pewnego dnia w klasie Kasi, jest: a. uczennicą, która wróciła do klasy po długiej .. Test Lalka składa się z 32 pytań.Lalka - test z treści .. Początkowo powieść miała mieć tytuł "Trzy pokolenia".. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Połącz zwierzątko z jego właścicielem.. Sporo pamiętasz, widocznie przeczytałeś lekturę.. Z kim hrabina Karolowa chciała wyswatać Izabelę Łęcką?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Wybierz test z rozdziału Lalka lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Liceum.. Przerwij test.. 1878 r. Warszawa - w jednej z jadłodajni toczy się rozmowa o Wokulskim: był subiektem w piwiarni Hopfera, uparcie się uczył, wziął udział w powstaniu styczniowym, za co został zesłany na Syberię.. Akcja właściwa utworu rozgrywa się w latach 18878- 1879, retrospekcje z "Pamiętnika starego subiekta .b.. wspaniały prezent z okazji urodzin c. poważna choroba siostrzyczki 5) Jak miała na imię siostra Kasi?. Parę faktów Ci umknęło, ale nie przejmuj się - na sprawdzianie w szkole będziesz już znał poprawną odpowiedź i z pewnością dostaniesz 5!spis treŚci: lalka.. lalki: 27..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt