Opisz pierwsze spotkanie edmunda z białą czarownicą

Pobierz

Była ona władczynią Narnii, ale pod jej rządami kraina wegetowała, ciągle panowała tu zima uniemożliwiająca rozwój, a mieszkańcy zostali skazani na wygnanie i już dawno zapomnieli, co to szczęście i spokój.. .Edmund- jest ____ od Łucji, ale ____ do Piotra i Zuzanny.. Ta oznajmiła, iż na mocy prawa, Edmund jako zdrajca należał do niej.Nalot Pierwsze spotkanie z Narnią Garderoba Latarniane Pustkowie Do Zachodniej Puszczy Bobrowa tama, Przez tunel Zamarznięte jezioro Wielka rzeka Na ratunek Edmundowi Za Aslanem Zamek czarownicy .Edmund zostaje również królem Narnii, a przez jej mieszkańców jest obwołany Edmundem Sprawiedliwym.. Książka, umiejscowiona w latach 40.. Przysmak tak zasmakował chłopcu, że obiecał przyprowadzić swoje rodzeństwo i wydał pana Tumnusa, żeby tylko dostać więcej słodyczy.Biała Czarownica była wysoka i na swój sposób piękna, jednak jej uroda raczej odpychała niż budziła sympatię.. Sytuacja się zmienia, kiedy wszyscy doświadczają istnienia Narnii.Lew, czarownica i stara szafa (ang. The Lion, the Witch and the Wardrobe) - powieść fantasy autorstwa C.S. Lewisa, wydana w 1950 roku.. Pogoń Czarownicy za rodzeństwem Edmunda i państwem Bobrów.. Myślał, że jest to dobra kobieta, o dobrym sercu i zamiarach.. c) królową Narnii.. Prezenty od Świętego Mikołaja.. Pierwsza odkrywa tajemne przejście do świata Narnii..

Wyprawa dzieci z bobrami na spotkanie z Aslanem.

• ŁucjaPevensie - jest najmłodszą z rodzeństwa.. 8) Biała Czarownica zażądała od Edmunda, aby ten: a) nie wchodził więcej do starej szafy.. Królowa poruszała się saniami zaprzężonymi w renifery.. , Łucja po raz pierwszy przed tajemniczą szafą.. Rozmowa dzieci z Profesorem.. Jako drugi odkrył przejście do magicznej krainy, zwanej Narnią.. Spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą.. Uwolnienie Edmunda.Podczas spotkania z państwem Bobrów nikt nie zauważa, że Edmund ich opuszcza i udaje się do zamku czarownicy.. Magia ptasiego mleczka.. Ta, rozwśieczona że przybywa sam, traktuje go w sposób zimny i okrutny.. Z dumą nosiła swoją królewską koronę.Spotyka tam samą Białą Czarownicę, która w towarzystwie złośliwego karła przemierza krainę w saniach zaprzęgniętych w renifery.. Spotkanie dzieci i Bobrów ze Świętym Mikołajem.. Opuszcza więc rodzeństwo i staje po stronie Białej Czarownicy.Przybycie dzieci do domu profesora., Zwiedzanie domu., Pierwsze przejście Łucji do Narnii., Spotkanie z Panem Tumnusem., Powrót Łucji z Narnii i dalsza część zabawy., Zabawa w chowanego., Wizyta Łucji i Edmunda w Narnii, Spotkanie chłopca z Białą Czarownicą., Wspólny powrót Łucji i Edmunda z Narnii., Rozmowa z profesorem o dziwnym zachowaniu Łucji., Ukrycie się w szafie .d) wypełnił swoje zobowiązanie wobec Białej Czarownicy..

Z białą cerą ostro kontrastowała wyraźna czerwień ust.

Łucja zaprzyjaźnia się z faunem.. Do Narnii dostaje się jako drugi, po siostrze Łucji i poznaje tam Jadis - Białą Czarownicę; omamiony, przechodzi na jej stronę.Tymczasem Edmund połączył się z resztą rodzeństwa, których szczerze przeprosił za zaistniałą sytuację.. Szczególnie zainteresowana wydaje się faktem, iż dzieci jest czwórka.Spotkanie Łucji z faunem.. Gdy dowiedziała się, że jest on Synem Adama, stała się dla niego niezwykle miła i poczęstowała go ptasim mleczkiem.. Spotkanie rodzeństwa z Aslanem.. Spotkał ją, kiedy trafił do Narnii.. Edmund naśmiewa się z siostry i bardzo jej dokucza.. Czarownica traci swą moc.. Częstuje Edmunda czarodziejskim ptasim mleczkiem i wypytuje, skąd pochodzi i jak się tutaj znalazł.. Spotkanie Edmunda z królową Narni.. Pytała o rodzeństwo.obiecała że jak przy prowadzi rodzenstwo do jej zamku to zostanie królem i dostanie więcej smakołyków.Edmund podczas pierwszego spotkania z Królową Narnii, czyli Czarownicą pada ofiarą własnego łakomstwa, wciąż odczuwa niezdrową chciwość.. Spotkanie z rodziną Bobrów.. 11.Edmund miał wtedy 10 lat , i wraz z rodzeństwem został ewakuowany z Londynu na wieś, do domu profesora.. Edmund spotkał białą czarownice i był zlekniony, bardzo się jej bal iż twarz miała surową była ubrana cała na biało.Czarownica zaprosiła bo do swoich san i poczestowala smakołykami..

Następnie do lwa Aslana przybył posłaniec od wiedźmy, proszący o spotkanie.

Co szczególnie interesowało Białą Czarownicę w trakcie rozmowy z Edmundem?. Aslan zgodził się i spotkał się z Białą Czarownicą.. Wędrówka do Kamiennego Stołu.. W jej opowieść o odkrytej za szafą tajemniczej krainie początkowo nikt z rodzeństwa nie wierzy.. Jego rodzeństwo to Piotr, Zuzanna i Łucja.. 7) Po przejściu przez szafę Edmund spotkał: a) fauna Tumnusa.. Ucieczka Edmunda do Czarownicy.. Jakie punkty orientacyjne Biała Czarownica wskazała Edmundowi?. Edmund zaczyna zastanawiać się czy postąpił słusznie, dając wiarę jej słowom.. W jaki sposób zachęciła Edmunda do przyprowadzenia rodzeństwa?. Na szczęście, wtedy w porę twarz osłonił chusteczką.. XX wieku, jest pierwszą opublikowaną i zarazem najbardziej znaną częścią cyklu Opowieści z Narni.Pomimo że pojawiła się jako pierwsza, jest drugą powieścią po Siostrzeńcu czarodzieja według .Przyjazd dzieci do domu Profesora., Zabawa w chowanego.. Chociaż nie musi pozwolić by ptasie mleczko go kontrolowało i przesłoniło jego osąd, czyni to.Edmund wymyka się z chaty Bobra i udaje do Zamku Białej Czarownicy.. Tam przekonuje się o prawdziwym charakterze czarownicy - jest więźniem, podle traktowanym, później staje się zakładnikiem, za którego Aslan składa ofiarę z siebie.Dzieci są zachwycone dźwiękiem imienia Aslan oprócz Edmunda, który jest przerażony..

Pan Bóbr, Piotr, Zuzanna oraz Łucja decydują się na spotkanie następnego dnia z Aslanem przy Kamiennym Stole.

Od początku ____ sympatii, dokucza ____i ośmiesza ją.. Chłopiec szuka Czarownicy, aby ostrzec ją przed planem pana Bobra i przybyciem Aslana.W pierwszej części " Lew, czarownica i stara szafa " jest upartym i wiecznie złym na swego starszego brata chłopakiem.. To już nie blada piękność, któraczęstowała go ptasim mleczkiem.Już pierwsza scena, w której się pojawia, pokazuje go jako niekulturalnego, ponieważ gdy po raz pierwszy zobaczył Pana Profesora, chciał wybuchnąć śmiechem.. Obiad u państwa Bobrów.. , Spotkanie dziewczynki z Tumnusem.. Dlaczego Edmund dziwnie się zachowywał po spotkaniu Łucji?W czasie tej wizyty spotkał Białą Czarownicę.. Tam przekonuje się o prawdziwym charakterze czarownicy - jest więźniem, podle traktowanym, później staje się zakładnikiem, za którego Aslan składa ofiarę z siebie.3.. Tam poznaje fauna Tumnusa, który mimo że współpracuje z Białą Czarownicą, postanawia nie wydać dziewczynki w jej ręce.Charakterystyka Edmund'a Pevensive Edmund jest trzecim z kolei w rodzeństwie, po siostrze Zuzannie.. Orientują się, że Edmund zniknął.. Edmund jest chłopcem upartym i wiecznie złym na swego starszego brata.. c) zapomniał o spotkaniu z .. Wędrówka dzieci w puszczy Narnii.. Następnie odkryli je Piotr i Zuzanna, ponieważ Łucja odkryła ją pierwsza.. Rozmowa dzieci z Profesorem.. Do Narnii dostaje się jako drugi, po siostrze Łucji i poznaje tam Jadis- białą czarownicę.współpracuje z Białą Czarownicą, postanawia nie wydać dziewczynki w jej ręce.. b) przyprowadził do niej swoje rodzeństwo.. Biała Czarownica omamiła też Edmunda, kusząc go ptasim mleczkiem i .4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt