Interpretacja dziedzictwa w krajoznawstwie

Pobierz

W części wstępnej przedstawiono założenia teoretyczne tworzenia planu, w części głównej zaś przedstawiono propozycję planu interpretacji dziedzictwa dla ziemi wolsztyńskiej.formach krajoznawstwa, metodach pracy krajoznawcę Posiada wiedzę w zakresie relacji krajoznawstwo-turystyka-rekreacja.. Publikacja przydatna dla studentów kształcących się w zakresie turystyki, pedagogiki, geografii, dla działaczy PTTK i innych organizacji społecznych oraz dla pracowników turystyki.Uwarunkowania rozwoju krajoznawstwa w okresie międzywojennym 2.8.2.. Interpretacja w pracy pilota to nic innego, jak taka forma opowieści .6.. W części II - metodycznej - zawarto opis metod i środków stosowanych w krajoznawstwie ze szczególnym uwzględnieniem krajoznawstwa połączonego z turystyką (programowanie .Krajoznawstwo Artur Kurek.. Przewodnictwo 227 5.5.4.. • Kruczek Z., Kruczek A., Nowacki M., 2010, Krajoznawstwo zarys teorii3.. Książka "Krajoznawstwo.KRAJOZNAWSTWO TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ PRÓSZYŃSKA-BORDAS H. Wydawnictwa polskie i anglojęzyczne.. Polega ona na odkrywaniu genius loci - wyjątkowości danego miejsca (jego niepowtarzalnej geografii, historii, współ- czesności), odsłanianiu ukrytego dla laika sensu zjawisk, wyjaśnianiu genezy obiektów i wydarzeń, a także .Nowością w polskiej literaturze fachowej jest rozdział o interpretacji dziedzictwa..

Zasady uprzystępniania dziedzictwa 218 5.5.2.

Kierunki rozwoju krajoznawstwa w II RP 2.8.3.. Publikacja przydatna dla studentów kształcących się w zakresie turystyki, pedagogiki, geografii, dla działaczy PTTK i innych organizacji społecznych oraz dla pracowników turystyki.formach krajoznawstwa, metodach pracy krajoznawcę oraz przekazu informacji krajoznawczej.. W05 Zna zasady BHP w działalności .Krajoznawstwo w Drugiej Rzeczypospolitej 85 2.8.1.. Krajoznawca, kim był w przeszłości, a kim jest obecnie?. Krajoznawstwo wypełnia tą pasję treścią nadając jej konkretny sens i kierunek.Przedstawia dziejowe uwarunkowania polskiego krajoznawstwa, tradycyjne formy uprawiania krajoznawstwa i przekazywania wiedzy krajoznawczej (np. opowieść, eksponaty muzealne), a także innowacje wykorzystywane w gromadzeniu i popularyzacji wiedzy krajoznawczej (multimedia, aplikacje mobilne, drony, rzeczywistość rozszerzona).Informacje o Krajoznawstwo Teoria i metodyka - w archiwum Allegro.. PlanWydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego.. Mikołaja Kopernika w Toruniu Wykorzystanie metody inwentaryzacji krajoznawczej w opracowywaniu planu interpretacji dziedzictwa dla regionu Wstęp Artykuł przestawia model tworzenia planu interpretacji dziedzictwa dla regionu..

Żywa interpretacja historii, mass media w interpretacji.

Krajoznawstwo w obliczu nowych form interpretacji przestrzeni miejskiej.. (2012), Zamki obronne na ziemiach polskich.. Kraj, Warszawa 2005, 375 ss.. Księgarnia Bankowa.pl realizuje zamówienia dla pracowników naukowych, uczelni, firm, kancelarii, bibliotek i innych instytucji.Krajoznawstwo - Zarys teorii i metodyki - Kruczek-Z-, Zapraszamy do zapoznania się z książką: Krajoznawstwo - Zarys teorii i metodyki, napisaną przez Kruczek-Z-, w kategorii TURYSTYKA, GEOGRAFIA-TURYSTYCZNA-KRAJOZNAWSTWO, x. Szanowni Klienci!. Turystykę tworzy ciekawość, pasja odkrywanie przyrody, techniki, zabytków, przeszłości, ludzi i obyczajów.. W części II − metodycznej − zawarto opis metod i środków stosowanych w krajoznawstwie ze szczególnym uwzględnieniem krajoznawstwa połączonego z turystyką (programowanie imprez turystycznych, warsztat krajoznawczy pilota wycieczek), inwentaryzacji krajoznawstwa oraz popularyzacji .Interpretacja dziedzictwa, choć w programie szkolenia pilotów to termin nowy, nie jest niczym zaskakującym dla wielu doświadczonych pilotów..

Interpretacja dziedzictwa - cele, zasady, produkt i korzyści interpretacji.

Uwarunkowania rozwoju krajoznawstwa w okresie międzywojennym 85 .. interpretacja dziedzictwa 216 5.5.1.. Wybór tematu.. Studium przypadku Poznania,Nowością w polskiej literaturze fachowej jest rozdział o interpretacji dziedzictwa.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Dziedzictwo i jego interpretacja na przykładzie wybranych regionów geograficznych lubNowością w polskiej literaturze fachowej jest rozdział o interpretacji dziedzictwa.. Podstawowa: • Kanon Krajoznawczy Polski, Wyd.. Ci najlepsi, świadomi własnej roli i wartości swojej pracy, idee jakie niesie ten postulat, po prostu wcielają w życie.. W04 Ma wiedzę w zakresie prawa autorskiego.Konferencja DZIEDZICTWO: interpretacja w działaniu, organizowana przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa, to spotkanie osób aktywnych w różnych obszarach nauki i praktyki, interesujących się szeroko rozumianą interpretacją dziedzictwa.Plik INTERPRETACJA DZIEDZICTWA DLA PILOTÓW WYCIECZEK.pdf na koncie użytkownika pilkarzyk9213 • folder Krajoznawstwo • Data dodania: 29 maj 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Rohrscheidt 2019a, Zarys dziejów interpretacji dziedzictwa w turystyce i propozycja ich systematyki, "Turystyka Kulturowa" nr 3, s. 7-32 Mikos v. Rohrscheidt 2019b, Przedmiot interpretacji dziedzictwa we współczesnej turystyce kulturowej - główne typy interpretowanych zasobów i wiodące treści, "Turystyka Kulturowa" nr 4, s. 65-91Plik INTERPRETACJA DZIEDZICTWA DLA PILOTÓW WYCIECZEK.pptx na koncie użytkownika nadia1521 • folder Krajoznawstwo • Data dodania: 2 cze 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Artykuł przestawia model tworzenia planu interpretacji dziedzictwa dla regionu..

W03 Zna formy działalności krajoznawczej oraz metody stosowane w krajoznawstwie.

Dziedzictwo i jego interpretacja na przykładzie wybranych regionów geograficznych lub turystycznych Polski - Wyżyna Lubelska oraz wybranych walorów i atrakcji turystycznych.. Metody i zasady działalności krajoznawczej.. Formy interpretacji - pogadanka, przezrocza, kukiełki, wycieczki tematyczne, Potrzeby grup specjalnych.. Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO.. Żywa interpretacja 233Istotą nowoczesnego krajoznawstwa jest interpretacja dziedzictwa obsza- ru (miejscowości, regionu, kraju).. Data zakończenia 2017-10-05 - cena 20 złKsiążka zawiera w części I syntetyczne ujęcie problematyki krajoznawstwa: od jego pojęcia, poprzez rozwój, rolę we współczesnym społeczeństwie do omówienia głównych jego form i kierunków działania.. Formy i kierunki działalności krajoznawczej we współczesnym społeczeństwie.. W części wstępnej przedstawiono założenia teoretyczne tworze- nia planu, w części głównej zaś przedstawiono .. (Pojęcie dziedzictwa.. W02 Zna polskie dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe.. Posiada wiedzę w zakresie relacji krajoznawstwo-turystyka-rekreacja.. Plan uprzystępniania waloru krajoznawczego 223 5.5.3.. W03 Zna formy działalności krajoznawczej oraz metody stosowane w krajoznawstwie.. W dniach od 1 do 31 sierpnia 2017 roku w związku z przerwą urlopową księgarnia będzie .. "Turystyka w połączeniu z krajoznawstwem odgrywa kluczową rolę w procesie poznania i poszerzania wiedzy o kraju i świecie.. Projektowanie ekspozycji.. W04 Ma wiedzę w zakresie prawa autorskiego.. W02 Zna polskie dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe.. Publikacja przydatna dla studentów kształcących się w zakresie turystyki, pedagogiki, geografii, dla działaczy PTTK i innych organizacji społecznych oraz dla pracowników turystyki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt