Plan wydarzeń przygody stasia i nel

Pobierz

3.Przygoda Stasia i Nel W pustyni i w puszczy.. Staś i Nel odbyli podróż po miejscach, które niegdyś przemierzyli w nieludzkich warunkach.. Odczytanie przez przedstawicieli grup głównych .. że Staś i Nel pojadą także do Medinet.. Podarunek w postaci chininy od pana Linde.. Zrodził się pomysł przygotowania skróconej wersji W .napisz plan wydarzen jednej przygody stasia i nel "w pustyni i w puszczy" iiwonka45; 20.02.2014 "Znalezienie słonia" 1.Długa wędrówka dzieci z Meą i Kalim, 2.Zauważenie słonia uwięzionego w wielkim wąwozie, 3.Staś chce zabić słonia, 4.Nel prosi chłopca żeby tego nie robił,Do Tarkowskiego i Rawlisona przyszła Fatma z prośbą o wstawienie się za nią u rządu egipskiego i wyjednanie zgody na jej wyjazd do męża Smaina.. W Port Saidzie .. Decyzja Stasia o dobiciu męczącego się zwierzęcia.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.. Staś chciał zastrzelić zwierzynę i skrócić jego męki .. - A kto tu mieszka w najbliższym sąsiedztwie?11 ETAP II Dzieci poznają historię Stasia i Nel Przed zajęciami bibliotecznymi, w których uczestniczyły klasy I-II SP nr 27 zastanawialiśmy się, w jaki sposób przybliżyć dzieciom historię Stasia i Nel.. Słoń, będąc zadowolony wziął Nel na trąbę i zaczął ją bujać.Nel znad krawędzi skały rzuciła wygłodzonemu zwierzęciu pokarm..

Plan wydarzeń 1.

Wyprawa do obozu i poznanie pana Linde.. Ocalenie słonia.. 2.Pewnego dnia podczas swojej tułaczki Staś, Nel i towarzyszący im Murzyni zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie, bo wyjście z niego zawalił potężny głaz.. Spodziewaliśmy się, że nie wszyscy oglądali film.. Staś chciał zastrzelić słonia i skrócić jego cierpienia.Przygody Stasia i Nel dzieją się w Afryce - początkowo na Pustyni Libijskiej, potem w afrykańskiej puszczy.. Wyzdrowienie dziewczynki.. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Dostrzeżenie podniesienia się słonia z ziemi przez Nel.Wygodne życie Stasia i Nel w Port-Saidzie, Zdradziecki plan Fatmy., Wyjazd dzieci do Medinet na spotkanie z ojcami, Wspaniałe prezenty na Boże Narodzenie, Porwanie Stasia i Nel przez Chamisa, Ucieczka karawany przez Pustynię Libijską, Dotarcie do Chartumu, Spotkanie dzieci z Mahdim w Omdurmanie., Nieprzyjęcie przez Stasia wiary proroka., Wysłanie Stasia i Nel do Faszody., Wyprawa na .Dotarcie do pobitego miejsca i audiencja u Mahdiego (odmowa Stasia przyjęcia muzułmańskiej wiary)..

Plan wydarzeń.

Odwiedzili Kinga, a także dowiedzieli się o tym, że Kali jest niezwykle dobrym i poświęcającym się dla swojego ludu wodzem.. Wiadomość o zdobyciu Chartumu przez powstańców Mahdiego.. Słoń natychmiast zabrał się za zielone pyszności.. wyjaśnij tytuł dziwny ogród biografia wiesławy szymborskiej; Na podstawie książki pt. "Spotkanie nad morzem" opis morza fragment .napisz plan wydarzeń wybranej przygody stasia i nel z w pustyni i w puszczy Od 1 do 1 z 1 Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.4.. Podanie leku Nel.. Chłopiec pogrzebał mężczyznę w jaskini.. Gebhr chciał przenocować.. 28 lutego 2020 0 Przez admin Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.Szlakiem Stasia i Nel Jak przygoda, to tylko w Afryce!. Budowa obozowiska.. Gdy jadł podróżnicy zorientowali się, jak naprawdę był wielki.. 6.Z Faszody przez wąwóz do postoju w pniu baobabu otoczonego zeribą, który nazywał się Kraków.. maksymalnie 10 punktów 2011-05-10 16:45:24; jaka przygoda stasia i nel podobała ci się naj.. Znalezienie słonia uwięzionego w urwisku.. 2009-04-29 15:53:23; Najciekawsza przygoda Stasia i Nel..

Przebieg wydarzeń.

3.Od El-Ghark przez pustynię do Chartumu.. Decyzja o nakarmieniu słonia.. Spodziewaliśmy się, że nie wszyscy oglądali film.. Nel wzruszyła się losem kobiety, podobnie Staś.. Zabicie lwa oraz oprawców przez Stasia.. Przeżyli oni wiele przygód.. 16.Spotkanie z lwem - plan wydarzeń, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia• Charakterystyka Nel Rawlison • Charakterystyka Stasia Tarkowskiego • Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - geneza • Spotkanie ze słoniem - opis przygody • Spotkanie z lwem - opis przygody • Burza piaskowa - opis przygody • Afryka w powieści W pustyni i w puszczyZadanie: plan wydarzeń w pustyni i w puszczy Rozwiązanie:plan wydarzeń 1 staś i nel w port saidzie 2 podróż z ojcami do medinet 3 boże narodzenie a nel dostaje od pana tarkowskiego olbrzymiego psa sabę 4 porwanie dzieci 5 trudna podróż przez pustynię libijską 6 wiadomość o zdobyciu chartumu przez powstańców mahdiego 7 w omdurmanie 8 droga do faszody 9 staś zabija lwa i .Któregoś dnia kiedy Staś jak zwykle przybył odwiedzić przyjaciela, Linde nie żył.. Staś zastanawiał się nad tym, o co go prosiła Nel i wymyślił, że wysadzi głaz dynamitem, który otrzymał od Lindego.. Kali i Mea byli przekonani, że i tak nie uda im się uratować słonia, więc dziwili się, że Staś go nie zastrzelił od razu.Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy" Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem..

2010-10-18 18:42:41; Jaka była trasa Stasia i Nel ...plan wydarzeń przygody stasia i nel.

, Dołączenie Saby do karawany., Burza piaskowa., Szukanie przez Stasia sposobów na ratunek., Złudna nadzieja na ocalenie., Wyprawa do Chartumu i wiadomość o .Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. 7.Później na ,, Górze Lindego ".. Samotna podróż dzieci.. Staś znajduje w nocy pudło z bronią.Przydatność 70% Plan podróży Stasia i Nel.. 1.Najpierw z Port Saidu do Medinet.. Boże Narodzenie - Nel dostaje od pana Tarkowskiego olbrzymiego psa - Sabę.. Trudna podróż przez Pustynię Libijską.. Plan ucieczki Karawanę spotykają same przeszkody - najpierw groźna burza piaskowa, potem ulewa.. Za wcześnie też dla nich na czytanie dosyć obszernej książki.. Wyjście z.Dziesięć lat później, para przyjaciół została małżeństwem.. Kolejne zapasy żywności zbierane przez Meę i Kalego.. Wyprawa do Faszody w poszukiwaniu Smaina i przychylność Hatima (podarowanie dziewczynce Mei).. 1. podczas swej tułaczki staś nel i towarzysząca im para murzynów zauważyła słonia , który cierpiał uwięziony w wąwozie którym wyjście zablokował wielki głaz.Słoń cierpiał z głodu.. Nieobecność Smaina w Faszodzie.Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go stamtąd wydostać.. Afrykańskie pejzaże Jak się żyło na Czarnym Lądzie w XIX .. wydarzeń (zadanie z karty pracy nr 5 "Wędrów-ka przez Afrykę").. Przyjaźń Stasia i Nel.. Za wcześnie też dla nich na czytanie dosyć obszernej książki.. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. Pierwszy melon rzucony przez dziewczynkę.. Przekształcenie baobabu w tymczasowy dom.. 8.Z góry do plemienia którego królem .6.. Zapewniała o jego uczciwości.. Pan Rawlison, choć nie wierzył w ani jedno słowo Fatmy, obiecał więc będąc w Kairze porozmawiać w jej sprawie z chedywem - wicekrólem Egiptu.Święta Bożego Narodzenia i wymarzone prezenty., Plan porwania Stasia i Nel., Podstęp Chamisa, Gebhra i Idrysa., Odkrycie przez dzieci prawdy o porwaniu., Odkrycie przez porywaczy prawdy na temat rzuconej przez Nel rękawiczki.. Wybuch był bardzo głośny, ale King nareszcie został uwolniony.. Porwanie.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →Dzieci poznają historię Stasia i Nel Przed zajęciami bibliotecznymi, w których uczestniczyły klasy I-II SP nr 27 zastanawialiśmy się, w jaki sposób przybliżyć dzieciom historię Stasia i Nel.. Autor: mariolap, 2013-01-10 14:48:39 Dodaj do: plan wydarzeń przygody stasia i nel Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt