Dokończ zdanie miejscem najostrzejszego widzenia jest

Pobierz

blona, która zaopatruje gałkę oczną w tlen i substancje odżywcze.. Zaznacz literę P, jeśli informacja jest prawdziwa, albo literę F - jeśli jest fałszywa.. C. soczewka.. 6 Dokończ zdanie.. C. siatkówkaD.. nerw wzrokowy, twardówka, źrenica, ciało szkliste, naczyniówka, soczewka 9.. Wybierz odpowiedzi spośród podanych.. receptory wzroku, które odpowiadają za rozróżnianie barw.. - Miejscem najostrzejszego widzenia w oku jest - Pytania i odpowiedzi - Biologia1.. B. tarcza nerwu wzrokowego.. Zaznacz prawidłowe zakończenie zdania.Odpowiedź:DWyjaśnienie:Płat potyliczny odpowiedzialny jest za widzenie, kojarzenie a także rozpoznawania barw.Dokoncz zdanie.. P F D. pręcik.Dokończ zdanie.. Spojówka jest cienką błoną, która produkuje śluz i odbiera bodźce świetlne.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. P F 4.Miejsce o największym zagęszczeniu czopków na siatkówce oka nazywa się plamką żółtą - znajduje się w okolicy środka oka i jest miejscem najostrzejszego widzenia całego oka.Urządzenia wyświetlające obraz takie jak telewizory czy monitory komputerowe wzorowane są właśnie na funkcjonowaniu, budowie i rozmieszczeniu czopków na siatkówce oka.Podrażnione komórki siatkówki przekazują bodźce włóknami nerwu wzrokowego do ośrodka wzroku w płacie potylicznym mózgu.. C. siatkówka.. Miejscem najostrzejszego widzenia jest A. plamka B. tarcza nerwu wzrokowego..

Miejscem najostrzejszego widzenia jest A plamka.

A / BDokończ zdanie.. (0-1) nerw wzrokowy, twardówka, źrenica, ciało szkliste, naczyniówka, soczewka 9.. Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. Naczyniówka jest przezroczystą błoną, wrażliwą na dotyk.. Obraz, który powstaje na siatkówce, jest rzeczywisty, pomniejszony i odwrócony.. Spojówka to * (1 punkt) element aparatu ochronnego oka chroniący przed silnym światłem.. Wady wzroku: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, zez, daltonizm.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Proszę o pomoc!. Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.. P. F. Oceń, czy poniższe informacje dotyczące narządu wzroku są zgodne z prawdą.. Podkreśl nazwy elementów budowy oka, przez które przechodzi promień świetlny.. pręcik.S …Dokończ zdanie.. Powieki to fałdy skórne, które chronią gałkę oczną przed urazami.. C. siatkówka.. Gruczoł łzowy produkuje łzy, które usuwają zanieczyszczenia i drobnoustroje z powierzchni gałki ocznej.. Daję 50 pkt :)1. receptory wzroku, które odpowiadają za rozróżnianie barw.. Uzupełnij poniższe zdania.. B. tarcza nerwu wzrokowego.. D. precik plss daje naj Jak nazywa się miejsce najostrzejszego widzenia w oku?.

Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.

D. pręcik.. Powieki to fałdy skórne, które chronią gałkę oczną przed urazami.. Podkreśl nazwy elementów budowy oka, przez które przechodzi promień świetlny.. tarcza nerwu wzrokowego.. D. pręcik.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. Powieki to fałdy skórne, które chronią gałkę oczną przed urazami.. Zaznacz prawidłowe zakończenie zdania.7.. Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.. Spojówka jest cienką błoną, która produkuje śluz i odbiera bodźce świetlne.. C. soczewka.. Miejscem najostrzejszego widzenia w oku jest A. plamka.. Spojówka jest cienką błoną, która produkuje śluz i odbiera bodźce świetlne.. Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.. B. tarcza nerwu wzrokowego.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. Zaznacz prawidłowe zakończenie zdania.. Pręciki to receptory wzroku, które umożliwiają widzenie czarno-białe.. cienka blona produkująca sluz który zapewnia gałce ocznej stała wilgotność.. Zapamiętaj!. P. F. Oceń, czy poniższe informacje dotyczące narządu wzroku są zgodne z prawdą.. blona, która zawiera komórki śluzowe produkujące łzy.. Prosze na teraz1.Czopki to receptory wzroku, które odpowiadają za rozróżnianie barw.PF2.Spojówka jest cienką błoną, która produkuje śluz i odbiera bodźce świetlne.PF3.Powieki to fałdy skórne, które chronią gałkę oczną przed urazami.PF4.Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.PFOceń, czy poniższe informacje dotyczące narządu wzroku są zgodne z prawdą.2..

P FTarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt