Kartkówka z lektury władca lewawu

Pobierz

b) Atorod Terakowska.. W jaki sposób ratowano ludzi ukąszonych przez Pajęczaki?. Jak miał na imię Bartek w świecie Wokarku?. "Władca Lewawu" Dorota Terakowska.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Władca Lewawu już od 16,49 zł - od 16,49 zł, porównanie cen w 35 sklepach.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Władca Lewawu - teścik.. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Skomentuj.. Udaje się na Wawel do Smoczej Jamy.. Sophs 4 lata temu.. Zdrap swojego nietypowego skina z Among .Bohaterowie "Władcy Lewawu", Narratorka - kobieta, która mieszka przy ulicy Skałecznej w Krakowie w mieszkaniu, pod które przed kilku laty podrzucono czteroletniego Bartka.. Rozwijające kreatywność zabawy z lekturą.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Stworzenie katalogu książek, które są chętnie czytane przez uczniów i których omawianie się sprawdza.. Propozycje lektur - zebranie doświadczeń nauczycieli.. (slajdy .KARTKÓWKA Z LEKTURY.. W opracowaniu: - test ze znajomości lektury - notatki z lektury - scenariusze lekcji - dużo kart pracy- służą jako kartkówki, sprawdziany czy jako praca domowa - materiały dla nauczyciela - materiały dla ucznia..

1.Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.

O co zapytał się Nienazwany Łewapa , gdy razem z dzieckiem i Bartkiem pojawili się w Lewawie ?. W tym celu odpowiedz na pytania.a)Kto jest narratorem, w jakiej sytuacji i z jakiej perspektywy relacjinuje wydarzenia?b) Kim jest tytułowy bohater?c) Jaka zasada .Książka Władca Lewawu autorstwa Terakowska Dorota , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .. c) Dorota Terakowska.. Napisz, komu autor dedykuje swójutwór i jak to uzasadnia.2.. 2.lekturę powieści Doroty Terakowskiej "Władca Lewawu" - Materiał pomocniczy nr 3.. Dlaczego Pajęczaki nie mogły wejść do miasta ?. Narratorką jest autorka, mieszka w domu, w którym, jak twierdził Bartek, mieszkał kiedyś z rodzicami.Jest to powieść fantastyczna - świadczą o tym elementy fantastyczne i baśniowe, takie jak: • motywy wędrowne - Bartek wędruje po mieście w poszukiwaniu swoich rodziców • walka dobra ze złem - walka Bartka - Ketraba z Nienazwanym - władcą Lewawu"Władca Lewawu" - sprawdź, czy dobrze znasz treść lektury Quiz.. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Odnalezienie przez Bartka ulicy Skałecznej.. Przedział wiekowy dla najmłodszych (0-2 lata), dla przedszkolaków (3-5 lat), dla dzieci z klas I-III (6-9 lat) Tytuł WŁADCA LEWAWU WYD.. Zaprzyjaźnia się z chłopcem, który uważa, że niegdyś mieszkał z rodzicami w jej domu.8..

Wasza praca świadczyła o dobrej znajomości lektury.

Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Odkrycie prawdy o Nienazwanym przez Radę Mędrców.. Elektryczny pastuch poskramiający .Wychowawcy powiedzieli mu, że jego rodzice w dziwny sposób zniknęli bez wieści.Test zawiera 30 pytań.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. O której godzinie Bartek wyruszył do Lewawu na spotkanie z Nienazwanym ?. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Udostępnij.. (1p) a) Wszyscy Allianie.. STAN BARDZO DOBRY NIE SA POPISANETrzynastoletni chłopczyk Bartek urodził się w Krakowie przy ulicy Skałecznej.Jest sierotą, która mieszka w domu dziecka .W wieku pięciu lat dowiedział się o zaginięciu rodziców -Airamy i Kelefa.Bartek był szczupłym i małym chłopcem, lecz później był największy ze wszystkich bohaterów.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Spotkanie Bartka z Radą Mędrców.. 12.Kogo spotkał w sali tronowej Bartek ?. Główny bohater książki-Bartek jest chłopcem meszkającym w domu dziecka znajdującym się w Krakowie z powodu braku rodziców.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Wladca lewawu test.. Tagi: MENU • Władca Lewawu • Władca Lewawu - streszczenie szczegółowe • Władca Lewawu - streszczenie w pigułce, opracowanie • Bartek/Ketrab - charakterystykaZnajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Władca Lewawu, którą napisał Terakowska Dorota, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie..

(1p)test z lektury władca lewawu więcej szczegółów niż poprzednio .

b) Nienazwany.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Sprzedam oryginalne opracowanie lektury Doroty Terakowskiej "Władca Lewawu".. Ale właśnie tu znajduje się przejście do alternatywnego świata.klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .. 3 Władca Lewawu - streszczenie w pigułce, opracowanie.. Dla fanów Hobbita.Omawianie "Władcy Lewawu" Doroty Terakowskiej zaczęliśmy od uporządkowania kolejności zdarzeń i wyłonienia wydarzeń kluczowych w akcji.. Tym razem skalny korytarz wiedzie go w kierunku ślepej dróżki zakończonej ścianą.. Na stronie używamy cookies.. Bohater lektury - trzynastoletni Bartek po raz kolejny ucieka z domu dziecka w poszukiwaniu mamy.. Chęć rozwiązania zagadki, kim jest Ketrab.. (slajdy 54-59) 14.. Jak nazywa się alianin, który zaprosił bartka do siebie 2. na jakiej ulicy mieszkali jego prawdziwi rodzice 3. jak miała na imie siostra bartka 4. jak wszedl bartek do wokarku• W pustyni i w puszczy, 9/07, s.28-33 • W pustyni i w puszczy, 15/08, s. 32-35 • Wspomnienia niebieskiego mundurka, 22/09, s. 46-49 • Zeszyt w kratkę, 20/08, s.32-35 • Kartkówka z lektury - W pustyni i w puszczy, Sachem, Katarynka, Tajemniczy ogród, Ania z Zielonego Wzgórza, Wyspa skarbów, Historia żółtej ciżemki, Hobbit .Plik wladca lewawu test z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika novapett_150 • Data dodania: 22 mar 2016..

Tagi dla tego testu: haWładca Lewawu - test z lektury (29p) 1.

Test składa się z 12 pytań.. Decyzja Bartka, aby wyruszyć na Lewaw.. był od nich wyższy i mieszkał w ładniejszym mieście; Bartek pokonał Pajęczaki za pomocą (możesz wybrać więcej niż jedną odpowiedź) ?Władca Lewawu - przetestuj swoją wiedzę.. Omów konstrukcję świata przedstawionego utworu.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.Władca Lewawu, to baśń opowiadająca o przygodach chłopca, który od urodzenia mieszkał w domu dziecka.. Udanie się Bartka i Łewapa z nowonarodzonym dzieckiem na Lewaw.. Rozwiąż test!PRACA Z LEKTURĄ.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Jak nazywa się autorka książki "Władca Lewawu"?. Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.WŁADCA LEWAWU OPRACOWANIE LEKTURY testy KARTY PRACY.. Kto wybierał Mędrców rządzących w Wokarku?. 6Jak dobrze znasz książkę ,,Władca Lewawu"?. Tagi dla tego testu: lekturaNarracja i gatunek.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!. Przypomnij sobie utwór Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i wykonaj zadania :1.. Oto Wasze tematy i ustalone terminy prezentacji projektów.. był od nich wyższy i chciał walczyć z Nienazwanym ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt