Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z niemiec

Pobierz

Wynosi on 3,1% w przypadku aut z silnikiem o pojemności do 2000 ccm lub 18,6% dla większych silników.. Wymienione dokumenty będą Ci potrzebne do zarejestrowania w Polsce pojazdu sprowadzonego z Niemiec.Rejestracja samochodu z zagranicy - tłumaczenie dokumentów Rejestrację samochodu najlepiej rozpocząć od zlecenia tłumaczenia dokumentów.. Oprócz tego, jeśli poprzedni właściciel nie wyrejestrował pojazdu należy przedłożyć stare tablice rejestracyjne, które zostaną oznaczone jako nieważne.Dokumenty potrzebne do przerejestrowania samochodu to: dokument tożsamości, wniosek o rejestrację pojazdu, dokument potwierdzający własność pojazdu - np. umowa kupna lub sprzedaży, faktura VAT, umowa darowizny, dotychczasowe tablice rejestracyjne pojazdu, potwierdzenia wszystkich opłat, karta .Ile kosztuje rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy w Mrągowie?. Ta wyglądająca na skomplikowaną procedura, trwa z reguły kilka godzin .Dokumenty potrzebne do zarejestrowania samochodu: dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie potwierdzające zgodność techniczną, ubezpieczenie, dowód własności, badania techniczne, dowód opłacenia podatku VAT, podatek drogowy i terminy Najpierw trzeba udać się do Urzędu Celnego lub złożyć wniosek on-line w celu opłaty akcyzy.. Od października 2005 roku dokumenty składają z: Znaczenie pól niemieckiego dowodu rejestracyjnego: C1-2.Przegląd samochodu sprowadzonego z Niemiec jest obowiązkowy w celu dokonania rejestracji pojazdu w Polsce..

Pierwszy przegląd po sprowadzeniu samochodu to tzw. przegląd zerowy.

- mniejszego, trzyczęściowego dowodu rejestracyjnego - Fahrzeugschein (mały brief).. Sprowadzony samochód z Niemiec należy sprawnie zarejestrować.. Ten poradnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces rejestracji, abyś mógł skończyć ją szybko i bez problemów.Rejestracja pojazdu z zagranicy po tym, jak nabywca zbierze dokumenty potrzebne do rejestracji zazwyczaj jest już wyłącznie formalnością.. Rejestracja auta z Niemiec (a właściwie z UE) nie musi być skompilkowany.. W niektórych landach praktykuje się pomijanie wydawania osobnego zaświadczenia i zamiast tego wbijanie do briefu odpowiednich .Po zgromadzeniu dokumentów i uregulowaniu opłat, pozostaje wizyta w wydziale komunikacji.. Do wniosku dołącz wymagane dokumenty w oryginale.Aby uzyskać stosowny dokument wymagany później podczas rejestracji w Wydziale Komunikacji, należy do AKC-u dołączyć umowę kupna-sprzedaży, dowód identyfikacyjny pojazdu, potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej oraz wniosek do naczelnika urzędu celnego o wydanie potwierdzenia zapłaty podatku akcyzowego.Pracownik wydziału komunikacji skontroluje dokumenty i ewentualnie pomoże wypełnić upoważnienie do pobrania z konta należności za podatek drogowy.. Bez tego rejestracja auta z Niemiec nie będzie możliwa - urzędnicy nie mają bowiem obowiązku posługiwania się językami obcymi.Dokumenty do rejestracji auta z Niemiec, - wymagane tłumaczenia..

Pierwszym miejscem, do jakiego warto pojechać jest stacja kontroli pojazdów, która wykona niezbędne do rejestracji badanie techniczne.

Opłata dotyczy zarówno samochodów nowych, jak i używanych.Aby dokonać rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy należy udać się do wydziału komunikacji, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania.. Wystarczy wizyta w wydziale komunikacji, przedstawienie urzędnikowi oryginałów np. dowodu rejestracyjnego i umowy zakupu.Do tego osoba rejestrująca pojazd z Niemiec musi zapłacić za wydanie: tablic rejestracyjnych - 80 zł (lub 1000 zł, jeśli będą to tablice indywidualne), dowodu rejestracyjnego - 54 zł, pozwolenia.Kupno i późniejsza rejestracja samochodu z zagranicy bez tablic wiąże się z wieloma formalnościami, a ponieważ jednocześnie towarzyszy nam pewne podniecenie i podenerwowanie, o pomyłkę nietrudno.. Jeśli z zagranicznych dokumentów wynika, że auto ma jeszcze ważny przegląd, a właściciel posiada oryginalne tablice rejestracyjne, może przeprowadzić jedynie dodatkowe badane, celem ustalenia danych niezbędnych do rejestracji.Są to kolejno: - Dowód zakupu pojazdu (polsko niemiecka umowa kupna-sprzedaży lub faktura) - Dowód rejestracyjny - Potwierdzenie opłaty podatku akcyzowego - Tablice rejestracyjne (tymczasowe, na których auto przyjechało do Polski) - Zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym - Dokument tożsamości właściciela - Potwierdzenie wniesienia opłatNatomiast zanim autem gdziekolwiek pojedziesz sprowadzonym autem, musisz mieć ważną polisę OC..

Koszt rejestracji samochodu w Mrągowie sprowadzonego z zagranicy (np. Niemiec, Holandii, Francji) wynosi co najmniej 256 zł.

Do wypełnionego wniosku o rejestrację należy dołączyć: przetłumaczone dokumenty - umowę, kartę pojazdu i dowód rejestracyjny, zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym pojazdu,Wymagane dokumenty do zarejestrowania auta z zagranicy wniosek o rejestrację samochodu dowód własności samochodu - faktura VAT potwierdzająca zakup, umowa sprzedaży, umowa zamiany, umowa darowizny, umowa.. dowód rejestracyjny pojazdu tablice rejestracyjne dowód odprawy celnej (o ile samochód został .Do rejestracji samochodu lub innego pojazdu w Wydziale Komunikacji są potrzebne: wniosek o rejestrację pojazdu - druk AO-05-01 dowód osobisty właściciela lub osoby upoważnionej upoważnienie do rejestracji pojazdu jeżeli osobą rejestrującą jest pełnomocnik7 dokumentów do zarejestrowania samochodu z zagranicy 2. rachunki, faktury 3. odprawy celne dotyczy samochodów sprowadzanych np. z USA przez Niemcy Jeżeli umowy są dwujęzyczne to zwykle wymaga się potwierdzenia zgodności treści polskiej z zagraniczną przez tłumacza.Krok 7 - opłaty i rejestracja w Polsce.. Na opłacenie podatku mamy 30 dni.Pobierz, wydrukuj i wypełnij: wniosek, zgodę oraz oświadczenia (oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, oświadczenie o sprowadzeniu pojazdu z zagranicy oraz oświadczenie o braku tablic rejestracyjnych (formularze dostępne są również w urzędzie)..

Dziś przedstawiamy wariant, w którym sprowadzone do kraju auto nie posiada tablic rejestracyjnych.Czy potrzebne jest tłumaczenie dowodu rejestracyjnego?

Sprowadziłeś samochód z Niemiec i chciałbyś go zarejestrować?. Do tłumacza przysięgłego .Wraz z kluczykami do pojazdu sprzedawca powinien Ci wydać także dokumenty: odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego (Zulassungsbescheinigung Teil I), odpowiednik polskiej karty pojazdu (Zulassungsbescheinigung Teil II).. Zobacz również: Rolls-Royce Phantom Series II - prezentacjaMusimy otrzymać dwie jego wersje, tzw. duży brief, czyli odpowiednik karty pojazdu, oraz tzw. mały brief, czyli odpowiednik dowodu rejestracyjnego.. Oprócz wypełnionego formularza rejestracyjnego do urzędu przychodzimy z: potwierdzeniem nabycia samochodu; dowodem rejestracyjnym; kartą pojazdu (jeśli została wydana);W celu rejestracji samochodu używanego, należy wybrać się do wydziału komunikacji odpowiedniego dla Twojego miejsca zameldowania oraz zabrać ze sobą dokumenty: dokument potwierdzający nabycie prawa własności pojazdu, dowód rejestracyjny, karta pojazdu, dokument tożsamości ze zdjęciem, gdy właścicielem jest osoba fizyczna, lub odpis z KRD, gdy właścicielem pojazdu jest osoba prawna, dotychczasowe tablice rejestracyjne pojazdu, potwierdzenie wszystkich opłat, zaświadczenie .Rejestracja samochodu z Niemiec.. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy dołączyć wraz z ich tłumaczeniami na język polski, wykonanymi przez tłumacza przysięgłego do wniosku o rejestrację.Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z zagranicy dołączane do AKC-U to umowa kupna-sprzedaży, dowód identyfikacyjny pojazdu, potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej i wniosek do naczelnika urzędu celnego o wydanie potwierdzenia zapłaty podatku akcyzowego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.