Matura ustna angielski opis obrazka zwroty pdf

Pobierz

Jak przygotować się do matury ustnej po angielsku Z nami zdasz na 100%!. Co robi?, potem dopiero uzupełniamy opis dodatkowymi informacjami, nastrój, pogoda, atmosfera, ubiór itd.. Gdzie się znajduję?. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Opis obrazka po angielsku to jedno z zadań pojawiających się na maturze ustnej z języka angielskiego.. 0 27 752 .Kochaneczki!. Zdający opisuje ilustrację przedstawioną w wylosowanym przez siebie zestawie i odpowiada na trzy pytania związane z tematyką zdjęcia.. Present Perfect (opis ilustracji) czasy przeszłe Past Simple i Past Continuous (odpowiedź na ostatnie pytanie) zwroty wyrażające opinię, np.Opis obrazka na maturze.. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.MATURA USTNA: ZESTAW 1 16 Pearson Central Europe Sp.. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. Z nami przełamiesz barierę w mówieniu po angielsku!JĘZYK ANGIELSKI - Małgorzata Dydyk Email: 6 TYDZIEŃ LEKCJI ZDALNYCH 15.04.2020 r. - 17.04.2020 r. ITp - język angielski - podstawowy Proszę obejrzeć filmiki na YouTube: Opis obrazka po angielsku Opis obrazka - matura ustna z angielskiego Opis obrazka na maturze.Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego..

)matura ustna z angielskiego 2017 - przydatne zwroty.

In the picture there is/are - na obrazku znajduje się .Skorzystaj teraz z naszej listy słówek jeśli chcesz wzbogacić opis obrazka o dodatkowe zwroty.. Zestawienie takich zwrotów jest bardzo przydatne.. z o.o. 2011 New Matura Success Pre-Intermediate PHOTOCOPIABLE Zestaw 1 • człowiek • podróżowanie i .12 STRATEGII KOMUNIKACYJNYCH MATURA USTNA .. egzaminu ustnego z języka angielskiego z wiarą we własne możliwości.. Celowo nie zawierają one tłumaczeń, aby zmobilizować maturzystów do skorzystania ze słowników, co zwiększy szansę na zapamiętanie ich.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. Jeśli przygotowujesz się do matury, pamiętaj o tym, aby przerabiać przykładowe zestawy, szukać dodatkowych argumentów online i robić dokładne notatki.matura ustna - zwroty z angielskiego Poniżej znajduje się lista przydatnych zwrotów i słów, które warto opanować przed ustną i pisemną częścią egzaminu maturalnego.. Na maturze podstawowej z języka angielskiego możecie spodziewać się jednej z 3 form wypowiedzi.. Matura ustna z angielskiego - Materiał stymulujący Zadanie 3: Wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedź na 2 pytania Pamiętaj: Masz 5 minut na realizację tego zadania, w tym około minuty na zapoznanie się z treścią i przygotowanie..

matura ustna angielski matura z angielskiego opis obrazka po angielsku.

Tym razem o zadaniu drugim, czyli o opisie obrazka (i nie tylko) z pom.Matura ustna z angielskiego - Opis obrazka Przed nami druga część matury ustnej, jest nią opis obrazka.. Zwroty przydatne w opisie ilustracjiZdający ma około 1 min na sam opis obrazka (minimum 45 sekund) W opisie powinny znaleźć się odpowiedzi na pytania Przykładowa wypowiedź zdającego: In the picture I can see three girls.. Nie musicie się natomiast obawiać listu formalnego, gdyż ten może pojawić się .Ustny opis ilustracji w języku angielskim.. Zarówno pierwszy jak i drugi opis z pewnością przydadzą się na maturze.. Gdzie?. Zapraszamy do zapoznania się z przydatnymi zwrotami i słownictwem, dzięki którym opisywanie ilustracji po angielsku już nigdy nie będzie problemem!. Mam nadzieję, że u Was praca wre i że przygotowania idą pełną parą.. Przy opisie obrazka zawsze należy się skupid na 3 elementach: Kto ?. Warto więc zrobić sobie krótkie powtórzenie.. Jest tego sporo, ale jak zaczniecie czytać to okaże się, że większość znacie.. Kto jest?. Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.. Ustny opis ilustracji w języku angielskim bywa stresującym zadaniem, z którym wiele osób ma pewne problemy.. Nauka online.Matura z języka angielskiego i inne egzaminy z tego języka (FCE/CAE/CPE) to okazja do pochwalenia się bogactwem poznanego słownictwa oraz konstrukcji gramatycznych..

Ustna matura już wkrótce.

Poprzez opis obrazka w języku angielskim nie tylko pokazujemy, iż znamy język i potrafimy go użyć w celu .Specjalnie dla maturzystów przygotowaliśmy możliwie najkrótsze powtórzenie do części pisemnej na poziomie podstawowym.. Za taką wypowiedź dostaniecie cały jeden punkt, aż cały jeden punkt:).Zwroty na maturę ustną z języka angielskiego - Zestaw 1: Culture and Media.. Gdzie się znajduje.. Dziś mam dla Was drugi wpis dotyczący matury ustnej - w ubiegłym tygodniu przyglądaliśmy się temu, jak przygotować się do pytań wstępnych i odgrywania ról, a dziś przed nami opis obrazka i odpowiedź na związane z nią pytania.Opisywanie obrazka po angielsku jest umiejętnością niezwykle praktyczną - dlatego też zadania z opisem obrazka pojawiają się na różnego rodzaju sprawdzianach, testach, a także na samej maturze z języka angielskiego.. Nawet jeśli w tej chwili uważasz, że płynnie posługujesz się tym językiem, na pewno poniżej znajdziesz chociaż kilka zwrotów, które warto dodać do Twojego słowniczka.Matura ustna z języka angielskiego Materiał stymulujący.. W zdaniu tym najważniejsze jest odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania.. Dlatego pamiętajcie: NIE musicie od razu zaczynać mówić.Egzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla zdającego .. MATURA USTNA: ZESTAW 3 Zestaw 3 • kultura • nauka i technika • państwo i społeczeństwo Egzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla egzaminującego RozmowaRozmowa na podstawie materiału stymulującego będzie łatwa i przyjemna z Gettin' English..

... na maturę ustną z języka angielskiego.Nie ma lekko.

Dziś mam dla Was, drodzy maturzyści, zwroty przydatne na egzaminie ustnym.. Ebook przygotowany przez Angloville - pierwszą angielską wioskę z native speakerami w Polsce.. Pytania widzi tylko egzaminator.. Oprócz słownictwa, pamiętaj o gramatyce oraz wyrażeniach opinii, dedukcji i wnioskowania.. Ucz się do matury z Fiszkoteką!. Najprościej ująć te informacje w jednym zdaniu, a następnie przejść do bardziej szczegółowego opisu.Przydatne zwroty na maturę ustną: 1.. Skorzystaj z tego czasu!Pomimo tego, że zadanie trzecie na maturze ustnej wydaje się być najtrudniejsze, nie należy się go bać.. Są to: list nieformalny lub e-mail nieformalny, wpis na bloga, oraz post na forum.. 50 przydatnych zwrotów na maturę ustną - opis obrazka, wyrażanie opinii, zgadzanie się na propozycję, odmowa, pytanie o opinię, udzielanie porad.Kolejny odcinek o tym, jak maturę ustną zdać dobrze oraz o tym, jak ją zdać po prostu.. Oprócz tej lekcji, mamy do zaoferowania dużo więcej innych, równie ciekawych zestawów, jak np. ten: Matura ustna angielski - opis obrazka (bardzo przydatny opis na maturze!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt