Czy można kierować miłością przy pomocy rozumu

Pobierz

Bo kierowanie się tylko i wyłącznie miłością już wykluczałoby z góry używanie rozumu, uważam, że w związku i relacjach trzeba posługiwać się umiarkowanie zarówno sercem jak i rozumem; Człowiek został po to obdarzony uczuciami i rozumem aby używać obu tych rzeczy do postępowania, a ograniczanie .Nadal jednak pozostaję przy swojej opinii, ze w miłości najważniejsze są uczucia, a rozum pomaga jedynie kontrolować nasze zachowania.. O ile w młodości kierujemy się raczej emocjami i sercem, o tyle kiedy przychodzi pora na wybór stałego partnera decydujemy się raczej na stabilny, spokojny związek oparty na rozsądku.Mam wielki dylemat pomiędzy dwoma bardzo różnymi mężczyznami i nie wiem którego wybrać.. Nie należy tracić nadziei i porzucać miłości, tylko dlatego, że pojawiła się niewielka przeszkoda.Są tacy, którzy wierzą, iż słudze są decyzje które podejmuje się kierując się rozumem.. Wskazuje kierunek bliskości, możliwość posiadania ukochanego partnera, obietnicę spełnienia w miłości.. Czemuż ty jesteś Romeo!. Jest równie złożony.Czy była to miłość, gdzie zakochani kierowali się rozumem i uważali na to, by ich czyny nie miały tragicznych konsekwencji?. Obstawanie tylko przy rozumie lub wyłącznie za sercem wydaje się być słabą konwencją, którą trzeba odrzucić.Kiedy podejmujemy jakąś decyzję, to musimy nad nią racjonalnie pomyśleć, ale również nasza dusza zawsze coś nam podpowiada..

Inni wolą raczej kierować rozumem.

Moim zdaniem to właśnie ten sposób jest dużo lepszy.Nie rozumiem, miłość to uczucie, podejrzewam, że masz na myśli związek.. Większość z nas przynajmniej raz w życiu stanęła przed wyborem - uczucie czy rozum?. Wierzą w prognozy i oceny, potrafią wówczas nierzadko nieco pohamować swe emocje.. (myślal że przeczytałam tylko kawałek rozmowy).. Kierują się emocjami i często ignorują rozsądek.. Czemuż ty jesteś Romeo!. Czasem trzeba nawet zmienić decyzję.. Jak myślicie będzie po tym praca?Czy uznali by to ma maturze?Czy w podanym temacie problemowym ( biorąc pod uwagę iż mamy w przyłączonym fragmencie przywołany problem miłosny do drugiej osoby ) , to czy mógłbym odwołać się do III części dziadów A. Mickiewicza do sceny pt "Wielka Improwizacja " gdzie Konrad tracąc wszelkie rozumy kieruję się miłością do ojczyzny oskarżając przy tym Boga?Czy można .Jak przygotować i napisać rozprawkę maturalną?. W utworze pt. "Romeo i Julia" W. Szekspira bohaterowie wybrali uczucie, kompletnie odrzucając rozum.. Rozważ problem, odwołując się do podanego fragmentu dramatu WilliamaSzekspira oraz do innych tekstów kultury.. Co w kontekście Dziadów cz. II Adama Mickiewicza znaczy być człowiekiem?. Stwierdziłam, że 2 lata jestem z facetem którego nie znam.. Ich miłość była jak z bajki.. Jest to pytanie, na które człowiek próbuje znaleźć odpowiedź od wieków..

Czy dzięki temu można byłoby podjąć lepszą decyzję?

Natomiast kompas rozsądku kieruje ku bezpieczeństwu i stabilności.. Słusznie zatem autor święty dostrzega źródło prawdziwego poznania właśnie w bojaźni Bożej: «Podstawą wiedzy jest bojaźń Pańska» (Prz 1, 7; por. Syr 1 .Witam, ile za rozprawke temat: Czy można kierować miłością przy pomocy rozumu?. Tylko nasze zaangażowanie i świadome aktywność zbliżą nas do osiągnięcia celu, a pozytywne myślenie i wiara w powodzenie będą sprzymierzeńcem na tej drodze.Czy można kierować miłością przy pomocy rozumu?. Poradnik Instytut Badań Edukacyjnych Warszawa 2014 2 Opracowanie: Witold .. Rozważ problem, odwołując się do podanego fragmentu dramatu WilliamaSzekspira oraz do innych tekstów kultury.. Niejedną debatę już stoczono na ten temat.. Wyrzecz się swego rodu, rzuć tę nazwę!Wrócił do domu wygarnęłam mu wszystko, podczas kłótni cały czas kłamał.. A co mogłoby się zmienić, gdyby wsłuchać się również w głos serca?. Może ktoś studiował lub studiuje ten kierunek albo zna takiego kogoś.. Kiedy wyszedł, nie wioem czy z miłości czy z przywiązania pobiegłam za nim.Miłość - gorące uczucia czy głos rozsądku?. Przypuśćmy, że autor przyszłej rozprawki skłania się ku takiej właśnie tezie - iż nie sposób kierować .Czy można kierować się miłością przy pomocy rozumu?.

A więc, czy w życiu warto kierować się uczuciem, czy lepiej jest wybrać rozum?

Nawet jeśli rozkwita niejako wbrew rzeczywistości.. Jeśli chodzi o sprawy miłosne to serce, bo mówi ci to co czujesz.. W większości sytuacjach trzeba kierować się sercem, bo w życiu na przeszkodzie zazwyczaj staje miłość.Czym człowiek powinien się kierować w życiu, rozumem czy miłością?. Spróbujmy to sprawdzić.Witam zastanawiam się nad kierunkiem Energia odnawialna na PŚk .. Chodzi o to, że jestem z pewnym chłopakiem już od prawie 3 lat i on nigdy mnie nie zawiódł, zawsze był dobry i miły, jest bardzo uczynnym i wrażliwym człowiekiem, ma świetną pracę, ogólnie życie z nim byłoby bardzo spokojne, jeśli chodzi o .Trudne decyzje powinny być przeanalizowane na wielu płaszczyznach, nie wolno podejmować ich arbitralnie czy w imię kaprysu.. Niejednokrotnie w swoim życiu stanęłam przed wyborem: serce czy rozum?Kompas serca to mieszanina pragnień, nadziei, emocjonalnych potrzeb, biologii i intuicji.. Wybierają racjonalizm i przysłowiowy "zdrowy rozsądek" zamiast emocji.. Według mnie ludzie bardzo często kierują się emocjami.Nie można zaprzeczyć, że wybierając agencję marketingu internetowego, warto kierować się zdrowym rozsądkiem.. Są jednak także tacy, którzy bardziej niż wykalkulowane, chłodne decyzje cenią sobie decyzje podjęte przy pomocy serca i intuicji.Kierowanie się w życiu rozumem lub miłością ma taki sam cel, przynieść nam pożytek..

Wyrzecz się swego rodu, rzuć tę nazwę!Witam, ile za rozprawke temat: Czy można kierować miłością przy pomocy rozumu?

Rozważ problem, odwołując się do dramatu Williama Szekspira Romeo i Julia oraz do innych tekstów kultury.. Przypuśćmy, że autor przyszłej rozprawki skłania się ku takiej właśnie tezie - iż nie sposób kierowaćNiektórzy wolą działać w zgodzie ze swą intuicją.. Nie, wręcz przeciwnie - Romeo i Julia widzieli w sobie ideały, połączyło ich coś nienamacalnego, coś, czego nic nie mogło przezwyciężyć.Aż 41% kobiet i 40% mężczyzn uważa, że wierząc w przeznaczenie szczęściu trzeba pomóc i aktywnie szukać partnera.. Oba warianty mają swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników.. Jest perfekcyjnym mechanizmem pozwalającym komunikować się z wszechświatem.. Jednak tylko wtedy, gdy jest osadzony w sercu, działa w jedności z nami, a co za tym idzie, w jedności ze światem.. - w miarę jak się nasyca to i rozsądek do głosu powraca, knebel z ust zrzuca popuszcza bolące od miłości wiązadła aż do osiągnięcia równowagi.. Jedynie symboliczne znaczenie ma to czy obierzemy drogę uczuć, czy rozumu.Rozum ma fenomenalne możliwości postrzegania i odbierania świata.. Uważam, że to, czym mamy się kierować zależy od sytuacji: w jednej trzeba posłużyć się rozumem, a w innej słuchać tego, co nam mówi serce.. Proszę o szybka odpowiedz, mam to na poniedziałekzgubne, rozum tak samo.. Nawet jeśli rozkwita niejako wbrew rzeczywistości.. Jeśli ten proces traw dalej to miłość odchodzi i powracamy do "zdrowia" które tylko rozum ogarnia a miłość .Jednym słowem, człowiek przy pomocy rozumu dociera do prawdy, ponieważ oświecony przez wiarę odkrywa głęboki sens wszystkich rzeczy, a w szczególności własnego istnienia.. Rozważ problem odwołując się do dramatu Williama Szekspira "Romeo i Julia" oraz do innych tekstów kultury.. Po pierwsze uczucie czasami bywa zgubne.. Rozważ problem w rozprawce.Rozum mówi Ci to co jest dobre , a serce to co czujesz.. Nawet tego nie chcąc, podświadomie wybieramy korzystne dla nas rozwiązanie, gdyż tak mówi nam wewnętrzny głos.. Ja oczywiście zapłakana.. Przykład zachowania Romea i Julii moglibyśmy zatem uznać za argument na rzecz tezy, że rozum nie jest w stanie kierować miłością, że to ona jest silniejsza od wszelkich racjonalnych kalkulacji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt