Porównywanie ułamków zwykłych pistacja

Pobierz

Obejrzyj film: mianownikach.mp4 Po obejrzeniu filmiku otwórzcie podręcznik str. 128 PATRZ TABELA Następnie Wykonaj zadania: Zad.3/128a,b,c Zad.4/128a,b Zad.5/129a,b,c Zad.8/129a,b Zad.11/1291.. Gdy ułamki mają różne liczniki i mianowniki, sprawdź, który z nich opisuje część większą niż połowa, a który mniej niż pół.. 2 3 - = 6 9 - 3 4 - = 6 8 < - 2 3 - = 8 12 - 3 4 - = 9 12 < - jednakowe liczniki jednakowe mianowniki 5 6 - 3 8 < -Porównywanie ułamków zwykłych o tych samych licznikach Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Porównywanie ułamków zwykłych Keywords: matematyka, wideolekcjaPorównywanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach #1 [ Porównywanie ułamków zwykłych ] - YouTube.. Porównywanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach Przykłady Zapisz na kolorowo: Jeśli dwa ułamki mają jednakowe mianowniki, to większy jest ten, który ma większy licznik.. 1) Otwórz podręcznik na str. 160 i zwróć uwagę na przykłady ze spinaczami, obok każdego spinacza zapisana jest reguła porównywania ułamków zwykłych - przeczytaj i zapamiętaj.. Nauczysz się zamieniać ułamki niewłaściwe na liczby mieszane i odwrotnie, a także dowiesz się, jak znaleźć miejsce ułamka na osi liczbowej.. Temat: Przedstawianie ułamków dziesiętnych na osi liczbowej.. Nauczysz się odczytywać liczby dziesiętne z osi liczbowej oraz porządkować takie liczby rosnąco lub malejąco..

Porównywanie ułamków zwykłych.

Przeczytaj treści poniżej: Umiesz porównywać liczby naturalne.. Po kliknięciu podanego linku znajdziecie się na stronie lekcji o porównywaniu ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach.. Czas pracy: 1 godzina lekcyjna.. Rozwiązanie < Spośród dwóch ułamków o jednakowych licznikach .MATEMATYKA 23.03.2020 Temat : Porównujemy ułamki zwykłe.. OBEJRZYJ FILMY.Z tej wideolekcji dowiesz się: - w jaki sposób porównywać ułamki zwykłe o takich samych licznikach, - jaki wpływ na wielkość ułamka ma jego mianownik, - c.Ta playlista dotyczy porównywania liczb dziesiętnych.. 4/188, 3/190, 4/193 (podręcznik) Porównywanie ułamków - zad.. Ćwiczenie 1; Obejrzyj filmikTemat: Porównywanie ułamków zwykłych - powtórzenie i przypomnienie wiadomości.. Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach #3 .Ta playlista dotyczy ułamków zwykłych.. Obejrzyj film z portalu pistacja.tv i dowiedz się jak porównywać ułamki zwykłe o jednakowych mianownikach.. Nauczę się porównywać ułamki o tych samych licznikach i mianownikach.. Oglądnij filmy i przypomnij sobie jak porównujemy ułamki o tych samych mianownikach, a jak o tych samych licznikach..

Porównywanie ułamków.

Przypomnienie: Ułamek zwykły = 𝒊𝒄𝒛 𝒊 𝒊𝒂 𝒘𝒊 > ï liczba ñ jest większa od liczby ï 5 < 7 liczba 5 jest mniejsza od liczby 7 Obejrzyj film nr.. Porównywanie ułamków zwykłych.. Dowiesz się z niej, gdzie i w jaki sposób umieścić liczbę dziesiętną na osi liczbowej, jak dobrać jednostkę aby zaznaczyć części dziesiąte, setne lub tysięczne.. 2/195(podręcznik) Dodawanie ułamków dziesiętnych - zad.. Dowiesz się z niej co to jest ułamek, jak jest zbudowany, oraz czym są licznik i mianownik.. Poznasz zasady porównywania liczb mieszanych, ułamków właściwych i niewłaściwych.. Będziemy porównywać ułamki zwykłe; Uczymy się.. Rozszerz ułamki tak, aby miały wspólne liczniki lub wspólne mianowniki, i wtedy je porównaj.. Na dobry początek Ćwiczenie 1.. Czego chcemy się dziś nauczyć?. OBEJRZYJ FILMY.Ta playlista dotyczy skracania i rozszerzania ułamków zwykłych.Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach.Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach.Porównywanie ułamków zwykłych o tych samych licznikach.. Oglądnij film: .Temat: Porównywanie ułamków.. Porównywanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach #1 [ Porównywanie .Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach #3 [ Porównywanie ułamków zwykłych - YouTube.. Ułamki = Ł 2 3 kreska ułamkowa licznik ułamka mianownik ułamka W Europie kreskę ułamkową wprowadził Leonardo z Pizy w XIII wieku.Porównywanie ułamków dziesiętnych zaczynamy od porównania cyfr występujących w ich najwyższych rzędach..

I. Porównywanie ułamków o tych samych mianownikach 1.

Powtórzenie wiadomości o ułamkach zwykłych - cała prezentacja.. Porównywanie ułamków zwykłych.. 5,7/200Matematyka - klasa 4-8 Darmowe video lekcje z matematyki Darmowe video lekcje z matematykiPorównywanie ułamków zwykłych o jednakowych licznikach Porównywanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach Rozszerzanie ułamków zwykłych Skracanie ułamków zwykłych Porównywanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach i licznikach Co jest większe czy ?. OBEJRZYJ FILMY.Porównywanie różnicowe ułamków zwykłych Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na ułamkach zwykłych o różnych mianownikach Keywords: matematyka, wideolekcjaZ tej wideolekcji dowiesz się: - jak porównać liczby mieszane, - czy liczba mieszana, która ma mniej całości, może być większa, - co zrobić, gdy w części .Porównywanie ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach .. Obejrzyjcie film i rozwiążcie zadania.Porównywanie ułamków.. Pi-stacja Matematyka.. Dowiesz się z niej, jak rozpoznać ułamki większe, jak porządkować ułamki rosnąco lub malejąco.. ROZWIĄŻ REBUS U Z Tak nazywają się liczby, o których uczymy się.. Dowiesz się, jaki wpływ na wielkość ułamka mają jego licznik i mianownik.. - 23.04.2020r.Temat lekcji: Porównywanie ułamków.. Ułamki zwykłe, podobnie jak wszystkie inne liczby, można ze sobą porównywać..

Dodawanie i odejmowanie ułamków.

1: 1.Matematyka (listopad 2020 r.) Temat 17.. Dziś po zapisaniu tematu lekcji w zeszycie proponuję Wam pracę on-line z komputerem.. Obejrzyj film: 5.Obejrzyj na pistacja.tv filmy z ułamków dziesiętnych: ,,Zapisywanie liczb dziesiętnych za pomocą ułamków zwykłych" i ,, Zamiana ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne".. Jeżeli cyfry występujące w rzędach całkowitych są równe, należy porównywać cyfry w rzędach części dziesiątych, setnych, tysięcznych itd., aż do rzędu, w którym w jednym z ułamków pojawi się cyfra większa niż w drugim.Zamiana ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne i ułamków dziesiętnych na ułamki zwykłe - zad.. Typ materiału: Materiał multimedialny.Porównywanie liczb mieszanych Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Porównywanie ułamków zwykłych Keywords: matematyka, wideolekcjaNa tej lekcji dowiesz się jak porównujemy ułamki o tych samych mianownikach.Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.plGraj, zdobywaj punkty i porównuj swoj.Temat : Ćwiczymy porównywanie ułamków zwykłych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.