Rośliny i zwierzęta chronione w polsce karty pracy

Pobierz

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Zajęcia świetlicowe.. Pobierz wzór.. Ćwiczenia do lektury "Bajki w zielonych sukienkach"Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.. Na planszy przedstawione są następujące gatunki: Grzybień biały (nenufar, lilia wodna) Lobelia jeziorna .Scenariusz zajęć dotyczący ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt dla dzieci wieku przedszkolnym Cel główny: - zapoznanie z gatunkiem roślin i zwierząt chronionych w Polsce - kształtowanie postawy szacunku i ochrony przyrody Cele operacyjne: - potrafi podać co najmniej 5 gatunków chronionych zwierząt - potrafi podać co najmniej 5 gatunków chronionych roślin - potrafi .Temat dnia: Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce.. W publikacji zawart .. 2.Wypowiedzi uczniów na temat ; Dlaczego niektórym roślinom i zwierzętom w Polsce grozi wyginięcie ?. Udostępnij.Książeczka: Mój słowniczek - ZWIERZĘTA CHRONIONE.. Krąg tematyczny: Na ratunek Ziemi.. szkoła specjalna Klasa 3 Polski Przyroda Parki Narodowe w Polsce.. ROŚLINY CHRONIONE Znajdź słowo.. 6.Rośliny chronione w Polsce .Ochrona gatunkowa jest formą ochrony przyrody, którą w Polsce objętych zostało ponad 470 gatunków roślin, ok. 530 gatunków zwierząt i 120 gatunków grzybów.. 5 czerwca 2017 roku w bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce..

Plansze "Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce ".

Karty pracy.. Scenariusze i karty pracy .. Karta pracy 51/3 (poz. 1) - Pielęgnacja roślin; Karta pracy 57/1 (poz. 1) - Obserwujemy przyrodę Czego rośliny potrzebują do wzrostu.. 5.Co zagraża zwierzętom chronionym w Polsce ?. Zwierzęta chronione w Polsce - Gromady Sortowanie według grup.. wg Mateusz52.ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE W POLSCE.. Oto poszczególne kartki do wydrukowania - jest ich 5 arkuszy.. Tematyka: Ochrona roślin i zwierząt.. Przebieg lekcji: I.. Możesz je drukować do użytku prywatnego dla swojego dziecka, rodziny lub znajomych, nie wolno jednak umieszczać ich na innych stronach www ani też w publikacjach drukowanych.Ochrona gatunkowa ma na celu zapewnienie przetrwania i zachowanie właściwego stanu ochrony dziko występujących w Polsce i Unii Europejskiej, rzadkich, endemicznych, podatnych na zagrożenia i zagrożonych wyginięciem gatunków roślin, zwierząt i grzybów oraz ich siedlisk i ostoi.Karty pracy przedszkolaka - Zestaw 75 kwiaty, narzędzia do pracy w ogrodzie; Karty pracy przedszkolaka - Zestaw 9 3-4 lata: nr 3a - poruszamy się po diagramie, idąc po kwiatkach, 5-6 lat: nr 3b - numerujemy płatki kwiatów od 1 do 7; Karty pracy przedszkolaka - Zestaw 10 3-4 lata: nr 3a - wskazujemy dary jesieni, nr 5a - kolorujemy owoce i .Konspekt zajęć zintegrowanych dla kl 3: "Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce"..

4.Zwierzęta chronione w Polsce .

Po obejrzeniu prezentacji dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym.. Scenariusz pt. "Ochrona przyrody w regionie" N2-1.pdf.. Ma ona na celu zachowanie w przyrodzie rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków tych organizmów.. Graficzne karty pracy dla klas 4-8.wg Pawelhapka.. Książki przyrodnicze.. (Ratujmy rośliny i zwierzęta ) .. Zwierzęta chronione (wybrane) - rozpoznawanie Test.. Każdy uczeń otrzymuje listę gatunków zwierząt chronionych w Polsce.. wg Gosiadziura.. Jeden uczeń z opinią o dysleksji, dysgrafii i dysortografii.Metody pracy: praca z podręcznikiem i atlasami "Płazy chronione w Polsce" , oglądanie filmu " Płazy krajowe " Forma pracy: praca indywidualna i grupowa.. duk wspaniały, makak, czubaty, banteng; Karta pracy 35/9 (poz. 2) - Gatunki zagrożone - panda.. Poznanie roślin i zwierząt chronionych w Polsce oraz czynników zagrażających wybranym gatunkom roślin i zwierząt.. wg Podkowiakkatarz.. Środki dydaktyczne: podręcznik, albumy "Płazy chronione w Polsce", film video , plansze "Płazy chronione" , karta pracy.. Dziecko zapoznaje się z tematyką ochrony zwierząt oraz koloruje obrazki.. Odmiana czasownika przez osoby, liczby i czasy.. Wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna oraz konieczności jej .Zwierzęta chronione Polski • Ilustracje • pliki użytkownika nauczycielkakredka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 19.bmp, 18.bmpChronione rośliny Znajdź słowo..

Zwierzęta i rośliny chronione w Polsce.

2.Wypowiedzi uczniów na temat ; Dlaczego niektórym roślinom i zwierzętom w Polsce grozi wyginięcie ?. 3.Ochrona roślin i zwierząt w Polsce .. Cała książeczka, po jej złożeniu, będzie liczyła 10 kartek.Rośliny chronione w Polsce - plansza.. W publikacji zawarto informacje dotyczące zwyczajów i sposobów rozmnażania zwierząt oraz wyglądu i czasu kwitnienia roślin.. Uczniowie rozpoznają gatunki chronione na planszach poglądowych, zdjęciach w podręczniku, i innych książkach.. Każda grupa otrzymuje karty pracy z zadaniami do wykonania.. (Ratujmy rośliny i zwierzęta ) .. Zdania rozkazujące.. Uczniowie zostają podzieleni na grupy 3 - 4 osobowe.. Działania realizowane w ramach projektu II.. w kolorze: Uwaga: wszystkie kolorowanki są objęte prawem autorskim.. W książce w wyczerpujący sposób opisano kilkadziesiąt gatunków zwierząt i roślin chronionych albo zagrożonych wyginięciem na terenie Polski.. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.5..

Zapis w dzienniku: Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce.

-Podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.1.Zbiorowe odczytanie hasła w podręczniku .. Imprezę zorganizowano z okazji Światowego Dnia Środowiska.. Krzyżówki, zagadkiŁamigłówki dla uczniów kl. 2-3.. Scenariusz pt. "Natura 2000" N2-2.pdfSzczegółowe: -Zna zwierzęta i rośliny chronione w Polsce oraz rozumie konieczność ich ochrony.. Faza wstępna:2.. 1.Po zakończeniu prac w grupach wybrane przeze mnie osoby zbiorą wszystkie prezentacje i połączą je w jedną całość pod tytułem Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce.. wtorek, czerwca 06, 2017.. Klasa 7 Klasa 8 Biologia.karty pracy 1-3 • pliki użytkownika elka745 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • karta pracy ucznia kl.2.pdf, karta pracy test kl.2.pdf Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W książce w wyczerpujący sposób opisano kilkadziesiąt gatunków zwierząt i roślin chronionych albo zagrożonych wyginięciem na terenie Polski.. Wydrukuj dla dziecka słowniczek obrazkowy przedstawiający polskie zwierzęta chronione.. Cechy charakterystyczne zwierząt i roślin chronionych w Polsce.. Każdy z gatunków pokazany jest na ilustracji oraz opatrzony opisem.. Słynne miejsca w Polsce Rysunek z opisami.. Karta pracy dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej Karta pracy dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej Karta pracy dla uczniów szkół ponadpodstawowych 2.. Wykonana przez was praca będzie doskonałym źródłem informacji dla innych.. PowToon is a free too.Zwierzęta i rośliny chronione w Polsce.. 4.Zwierzęta chronione w Polsce .Kolorowanki - Rośliny chronione.. Ścienna plansza szkolna do biologii z cyklu bioróżnorodność Polski, przedstawiająca 21 gatunków roślin chronionych.. 3.Ochrona roślin i zwierząt w Polsce .. Opinie naszych użytkowników.. Chronionych roślin i grzybów nie wolno zrywać, zaś na chronione .1.Zbiorowe odczytanie hasła w podręczniku .. Dzień aktywności: 3 godziny.. -Zna zwierzęta i rośliny chronione w Polsce oraz rozumie konieczność ich ochrony.. W tym 7 uczniów niepełnosprawnych z różnego rodzaju schorzeniami.. Zerówka.. Parki Narodowe w Polsce Teleturniej.. 19,90 z .Scenariusz lekcji otwartej w kl. IV ( integracyjnej) Temat: Rośliny naszych jezior Czas trwania zajęć: 45 minut Klasa liczy 20 uczniów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt